Світовий економічний форум: населення європейського регіону стає дедалі старшим, що може дуже вплинути на економіку держав
![Світовий економічний форум: населення європейського регіону стає дедалі старшим, що може дуже вплинути на економіку держав Світовий економічний форум: населення європейського регіону стає дедалі старшим, що може дуже вплинути на економіку держав](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/02.11.2021/735d0a0fde1f07ebe5aecda074c571a3.jpeg&size=1200x800)
Населення Європи стає дедалі зрілішим. Покращена охорона здоров'я, раціональне харчування та технологічні досягнення допомагають все більшій кількості людей похилого віку в Європі дожити до глибокої старості.
Але за останні два десятиліття частка людей віком 65 років і більше значно збільшилася. За даними Євростату, статистичного центру ЄС, зараз на кожного європейця у віці 65 років і більше припадає менше трьох дорослих працездатного віку (20-64 роки).
Коефіцієнт залежності по старості використовується для вимірювання навантаження на працездатне населення, яке повинно містити тих, хто занадто старий або молодий для роботи.
У міру поліпшення умов життя людей похилого віку (хоча вони непропорційно постраждали від пандемії COVID-19), рівень народжуваності знизився. Жінки, які мають дітей, не хочуть більше народжувати і стають батьками в пізнішому віці. Пандемія прискорила цю тенденцію. Жінки, які сильно постраждали від втрати роботи під час пандемії та економічної невизначеності, відкладали створення або збільшення своїх сімей.
Минулого року у Франції було зафіксовано найнижчий рівень народжуваності з часів Другої світової війни, а у 15 італійських містах кількість народжень у грудні 2020 року впала на 22%, за даними Національного інституту статистики Італії.
Експерти вважають, що якщо значна і зростаюча частина населення ЄС буде старшою, це вимагатиме переосмислення політики, яка традиційно орієнтована на більш ранні етапи життя. Урядам доведеться покривати витрати на соціальні послуги, пенсії та якісну охорону здоров'я.