ТЕЛЕФОН:           +38 050 404 15 16
Viber/
WhatsApp +421 907 938 254

У Полтавському педагогічному відбувся конкурс-огляд художньої самодіяльності «Студентська весна 2025»

У Полтавському педагогічному відбувся конкурс-огляд художньої самодіяльності «Студентська весна 2025»
54439 ПЕРЕГЛЯДІВ

21 травня 2025 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося справжнє свято молодості та креативу – конкурс-огляд художньої самодіяльності «Студентська весна 2025».

Цей традиційний захід уже давно став невіддільною частиною творчого життя університету, що поєднує студентів різних факультетів у прагненні популяризувати мистецтво. Відкриваючи свято, ведучі наголосили, що сьогодні надзвичайно важлива культурна самореалізація молоді, збереження національної ідентичності.

Присутні вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання.

Зі словами підтримки та побажаннями успіхів до учасників звернулася ректорка університету професорка Марина Гриньова.

Під час заходу глядачі насолоджувалися насиченою мистецькою програмою, яка включала понад двадцять художніх номерів, серед яких — вокальні композиції, хореографічні постановки та виступи, що поєднували національні традиції з сучасними формами мистецтва.

Свої вокальні таланти продемонстрували учасники Народного жіночого вокального ансамблю «Свічадо», які подарували слухачам світлу композицію «When You’re Smiling», а солістки цього ж колективу Лілія Сінійчук і Вікторія Молнар зворушливо виконали пісню «Мамині очі».

Виступ солістки Народного естрадно-музичного центру «Вікторія» Ніни Мітлицької з композицією «Усміхнися мені» додав тепла й щирості, а пісня «Живи, Україно моя», у виконанні Ніни Мітлицької, Анастасії Радченко та Андрія Хмари, та «Слава Україні», у виконанні Анастасії Радченко, стали справжніми патріотичними маніфестами, які надихнули зал на віру у перемогу.

Хореографічна частина заходу була не менш вражаючою. Учасники творчої лабораторії кафедри хореографії SOUL DANCE під керівництвом Наталії Ломакіної представили три глибокі й емоційні постановки: «Макулатурні історії», «No rain. No rainbow» і «Серцем та руками». Їхні виступи порушували важливі філософські й соціальні теми, передаючи через рухи силу людських переживань.

Не менш захопливою була хореографічна композиція «Карпатський край», представлена Народним хореографічним колективом «Міленіум», у якій глядачі змогли відчути велич і красу гірського регіону України (хореограф — заслужена працівниця культури України Олена Таранцева, педагог-репетитор — Данило Гринь).

Зворушливою стала також хореографічна мініатюра «Жде дівчина, жде…» у виконанні солістки Народного ансамблю сучасного балету «Марія» Юлії Собяніної та соліста колективу «Міленіум» Данила Гриня. Авторкою хореографії виступила докторка мистецтвознавства професорка Марина Погребняк.

Колоритний український танець «Вітерець», який виконав Народний ансамбль танцю «Весна», зачарував глядачів весняною легкістю та життєрадісною енергією. Ще одним яскравим акордом їхнього виступу став запальний циганський танець «Нічне багаття», де солістка Дарина Юхименко передала магію нічної стихії у танці (хореограф — Лілія Пригода).

Особливе місце у програмі конкурсу зайняли виступи, присвячені українській фольклорній традиції. На сцені виступив Народний фольклорний ансамбль «Жива вода» імені Павла Бакланова факультету української філології та журналістики, керівником якого є заслужена діячка мистецтв України Лариса Бакланова. Їхні композиції «Весняне намисто» та «Козацькому роду нема переводу» стали справжньою окрасою університетської сцени.

Автентичну музику популяризували і студенти факультету історії та географії — учасники Народного чоловічого пісенно-фольклорного гурту «Чебрець» та жіночого пісенно-фольклорного гурту «Черемшина». Під керівництвом художнього керівника і концертмейстера Леоніда Співака і громадського директора Юрія Вільхового вони виконали низку пісень, серед яких — «Земля важка», «Їхав козак з України», «Соловейко тьох» та «Запорізький козак двічі не вмирає». Їхні виступи були глибокими за змістом і надзвичайно проникливими, вони залишили яскраве враження в серцях слухачів.

Оцінювало конкурсну програму високопрофесійне журі, до складу якого увійшли знані у Полтаві та далеко за її межами діячі культури й мистецтва. Очолила журі Оксана Михайленко — директорка Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади, яка вже багато років активно підтримує розвиток студентської творчості в регіоні. До складу журі також увійшов Євген Московка — заслужений діяч мистецтв України, почесний професор ПНПУ імені В.Г. Короленка, який завжди з великою увагою і теплотою ставиться до молодих талантів. Особливу атмосферу свята допомогла створити Наталія Бажан — відома режисерка, ведуча, поетеса, засновниця Event-агенції «Студія БАЖАНь», яка є постійною учасницею та організаторкою численних мистецьких подій, зокрема міжнародних фестивалів і конкурсів. Не менш вагомий внесок у роботу журі зробила Людмила Гомля — проректорка з виховної роботи ПНПУ, голова ради з організації виховної роботи, яка завжди активно підтримує студентські ініціативи та творчі починання.

Завершили святкову програму виступи команд з черліденгу «Ритм ПНПУ», «Айс чері» та «Арт лайф», які продемонстрували вибухову енергію та злагодженість, підкоривши зал потужною хореографією.

«Студентська весна 2025» вкотре засвідчила: студенти ПНПУ — це не лише майбутні фахівці, а й талановиті, натхненні особистості, що несуть у світ світло української культури, любов до Батьківщини та віру в Перемогу.

 

© 2019 PROVEO-STAR

Мої відео